Acer Aspire E13 NX.MRTEC.006

Operačný systém
Windows 8.1

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• pomer cena/výkon
    • hľadal som 13,3 palcový ntb v prijateľnej cenovej kategórii - tento bol v podstate jediný tohto druhu
    • solídne prevedenie, displej, po 3 dňoch používania všetko ide svižne (až na problém s touchpadom)
    • jeden obrovský problém som zatiaľ objavil - pri tvorbe wordového dokumentu neskutočne začal blbnúť touchpad - musel som zapojiť myš - na predošlom ntb som bol zvyknutý na touchpad a úplne som ignoroval myš (predošlý bol asus - žiadna špička)...ale vzhľadom k cene myslím že prijateľné...konieckoncov - možno to ešte nejak softwérovo odladím
    • nainštalovaných kopec acer-aplikácií - všetko išlo hneď preč
    • otravná neustála ponuka prechodu na win 10 - ale to nie je asi chyba výrobcu ntb
    • nemožnosť vybrať bat. keď je na sieti - ale je to ako s mac-om...človek to proste časom akceptuje (ale uvidím ako dlho takto tá bat. vydrží)
    • v danej kategórii (cenovej a rozmerovej) v podstate nebolo z čoho vyberať - takže som de facto bol nútený kúpiť tento

odišiel mi "starý" 4-ročný ntb za ktorý som dal v dobe kúpy 740 eur...hľadal som jeho solídnu a adekvátnu náhradu - lovil som vo vyššej lige a postupne si pridával a pridával rôzne nároky (8gb ram, podsvietená klávesnica, ssd disk a podobné blbosti)...po vianociach som náhodou narazil na tento ntb kt. síce nemá podsvietenú klávesnicu, má obyčajné rozlíšenie a má len 4 gb ram...po zvážení na čo všetko ten noťas používam a aká je dlhá asi jeho životnosť (rádovo max 4-5 rokov) som zvážil že dať okolo tisícky za "spotrebák" je trošku moc...ak bude konštrukcia slúžiť, neodíde displej (ako na predošlom - nestalo sa to len mne ale mnohým v okolí v posl dobe) predpokladám, že po skončení záruky doňho kúpim 8gb ram a nejaký cenovo dostupný ssd disk a táto mašinka bude mať ešte dlhú existenciu pred sebou...je ľahký na prenášanie, klávesnica myslím že veľmi solídna (trošku slabšie sa mi zdá že reaguje medzerník ale možno len môj dojem)...touchpad veľmi citlivý - kdesi som čítal kritiky na hlučnosť...neviem - mne to "klikanie" vôbec nevadí...akurát si neviem zvyknúť na to, že nie sú imitované ľavé/pravé tlačidlá myši ale je to súčasťou dotykovej plochy...taktiež obrátená reakcia pri rolovaní oproti predošlému ntb (ale to ešte možno nejak softwarovo bude možné nastaviť - budem skúmať)...celkovo - tichý a svižný chod - hlavné využitie - kancelária, web, médiá...repráčik je trošku plechový ale na pozretie seriálu stačí - na filmy je telka...celkovo zatiaľ spokojnosť

• vydrz baterie, rychly start
    • hlasnejsi hdd, predinstalovane otravne acer aplikacie

hdd vymenit za ssd, nahodit linux a je to dokonaost sama

• Malý, ľahký
    • Počet USB

Vyhovuje najmä na internet, videa, je výborny na prenášanie.

Operačný systém

• hlasnejsi hdd, predinstalovane otravne acer aplikacie

hdd vymenit za ssd, nahodit linux a je to dokonaost sama

• Malý, ľahký
    • Počet USB

Vyhovuje najmä na internet, videa, je výborny na prenášanie.