Acer Aspire V15 NX.MQLEC.001

• Pre niekoho, ze nema DVD mechaniku
    • Malo portov
    • Mozno v buducnosti bude problem - zabudovana baterka
    • WIN 8.1 - vobec mi nevyhovuju

Kupene ako hlavny PC aj pre narocne vypocty, s moznostou vziat to na sluzobnu cestu...
    Som zvedavy na spolahlivost

• , zakúpené v SHARK.sk

• Slape na jednotku!!
    • Hry na maximalne detajli presne ako som si predstavoval.
    • Trochu slaba myska.
    • Inak zatial nic.

Cena zodpoveda vykonu!

Operačný systém
Windows 8.1

Ocenenie

Produkt roku 2014 - Finalista

Mimoriadne výkonná pamäť a kompaktnosť, to všetko definuje model notebooku ASPIRE V 15 Nitro VN7-591G-76L9 i7-4710. Výkony patria medzi veľmi dobré, nakoľko pamäť RAM typu DDR3L SDRAM sa pohybuje v hladine výkonu až 16 GB. Výkon procesora Intel Core i7-4710HQ, ktorý je 4 jadrový, je 2,50 GHz. To poteší najmä užívateľov počítačových hier. Grafická karta GeForce GTX 860M vo výkone až do 2 GB ponúka skvelé grafické možnosti. Milovníkov veľkého priestoru pre dáta poteší až 1 TB voľného priestoru na pevnom disku. Tých, ktorí sú nutní cestovať, poteší kompaktnosť a ľahká váha 2,40 kg.

• plnohodnotny i7
    • 16gb ram
    • kombinovany disk
    • rychly start
    • graficky vykon
    • výborná klavesnica
    • matný displej
    • čitateľnosť aj pri nižšom jase
    • kvalitne vyhotovené šasi
    • podsvietenie klávesnice
    • vyborny servis (vymenili mi kus za kus a pri dalsom kuse vymenili wifi adapter za nový od intelu (AC) a novy panel displeja
    • veľmi dobrý zvuk z reproduktoroch (až na ten šum)
    • tichý šum v reproduktoroch vraj vlasnosť týchto modelov (počujete v tichej miestnosti jak ich system zapina a vypina)
    • dva krát som ho reklamoval
    • problem s wifi
    • problém s displejom
    • odtlačky
    • časté čistenie
    • wifi atheros (ostatné sú vpohode)
    • touchpad na ktorý si treba zvyknúť

Notebook ktorý ma výborný pomer cena/výkon. V marci som ho kúpil už bol dva krát na reklamácii. Prvý krát menili kus za kus (30 dní čakania). Druhý krát do 14 dní bol doma Vymenená wifi za lepšiu s protokolom AC od Intelu kvalita sa nedá porovnať, už aj tá nálepka na NB má zmysel.,.. ;) Vymedený defektný displej ktorý bol z výroby silno zatlačený a po hranách sa tvorili "duchovia"
    Šum v reprákoch je vraj vlastnosťou modelu :D to mi povedali po druhej reklamácii :D smejem sa ešte doteraz... avšak už nemám nervy na riešenie nejakých servisov keďže potrebujem pracovať... dá sa na to zvyknúť a inač repraky veľmi pekne hrajú nad očákavania.
    Robím v CADe takže plne odporúčam úplne postačuje. Výdrž by som hodnotil niekde medzi pre a proti (neoslní no neurazí). Šasi sú na vysokej úrovní a celkový zovňajšok modelu človek miestami neverí že má Acer (až na tie reklamácie :D ). Určite odporúčam všetkým ľuďom ktorí potrebujú výkonný notebook za rozumnú cenu s reprezentačným charakterom.
    Na žačiatku budete trpnúť či je všetko v poriadku no potom si ho obľúbite.

• Dizajn a spracovanie, materiály príjemné na dotyk
    • Výkon, rýchlosť a svižnosť systému.
    • Vrchný kryt má príjemné vrúbkovanie a celkom dobre odoláva odtlačkom
    • Pevné pánty
    • 2 disky
    • Plnohodnotná mobilná i7, nie ULV
    • 16GB ram
    • Absencia mechaniky, je to už prežitok
    • Duálne a tiché chladenie
    • 1080p IPS matno-lesklý displej, podanie farieb a pozorovacie uhly
    • Palm rest a klávesnica ostávajú chladné aj pri záťaži
    • Výborné reproduktory
    • Oproti konkurencii najlepší pomer parametre/cena
    • Tenký a vzhľadom na hardware má akceptovateľnú hmotnosť
    • Červené podsvietenie klávesnice
    • Numerická klávesnica
    • Jednoduché ovládanie hlasitosti/jasu
    • Jednoznačná potreba odinštalovať kopu balastu od Aceru alebo nahodiť čistý windows.
    • Okolie klávesnice a spodná strana sú magnetom na odtlačky
    • Zadná časť sa ohreje pomerne rýchlo aj pri nulovej záťaži, čo je nevýhoda pre tých, ktorí si položia notebook na kolená
    • Maximálne podsvietenie displeja je oproti môjmu tabletu alebo telefónu asi polovičné, čiže na priamom slnku je ťažko čitateľný
    • Mám verziu s Atheros wifi kartou a nálepka "dual wireless performance" mi príde ako výsmech, prenosové rýchlosti sú len okolo 1 MiB/s a sila dosahu tiež nič svetové, lacná wifi karta vo forme externého usb kľúča podáva lepší výkon
    • Adaptér je doslova tehla, dal by sa použiť vrámci sebaobrany
    • Výdrž baterky pri bežnej kancelárskej práci, 75% jase a wifi je tri, max tri a pol hodiny, mohlo to byť trošku viac.
    • Matný IPS displej bez akejkoľvek ochrannej vrstvy (ako napr. gorila glass) je veľmi citlivý na dotyky a teda náchylný na pressure marks - biele body, ktoré ostanu permanentne vysvietené na displeji. Veko displeja je veľmi krehké a nechráni displej dostatočne, preto tento notebook neodporúčam na prenášanie, totižto treba s ním narábať veľmi opatrne a nestláčať ho cez veko, nič na veko neukladať, inak hrozí otlačenie displeja o klávesnicu a zanechanie bielych bodov.

Notebook so špičkovým výkonom, čistým bussines dizajnom ale len priemernou kvalitou spracovania. IPS displej podáva krásne farby a ma dobrý kontrast, no jas mohol byť lepší. Ako domáci herný noťas vhodný, ako pracovný prenosný noťas nevhodný.

• Finalista súťaže ProduktRoku 2014, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľov.

Zobraziť celú recenziu na www.produktroku.sk

• , zakúpené v Alza.sk

• WIN 8.1 - vobec mi nevyhovuju

Som zvedavy na spolahlivost

• , zakúpené v SHARK.sk

• Slape na jednotku!!
    • Hry na maximalne detajli presne ako som si predstavoval.
    • Trochu slaba myska.

• Bluetooth
    • HDMI
    • Vstavaná kamerka
    • Numerická klávesnica

Super Notebook je veľmi výkonný a rýchly, zvládne aj tie najnovšie a najťachšie hry.Má dosť dobrú výdrž kedˇ som hral
    Mafiu 2 vydržal mi 4 hodiny a 26 minút.Prehliadanie Webu je veľmi rychlé čo sa týka Wi - Fi pripojenia.A displej je bez chyby
    15,6 " palcový displej je proste super a kedˇ má fullHD rozlíšenie
    proste bomba pozeranie filmov na tomto notebooku si určite zamilujete.A Windowsu 8.1 sa nepojde je veľmi svižný a pomaly si naň zviknete(mne to trvalo asi 2 dni)Čo sa týka klávesnice má veľmi rýchlu odozvu,numerická klavesnica je tiež dobrá,konečne nemusím hľadať číslice po celej klávesnici.Pamäť RAM a pevný disk Vám určite postačia.HDMI je super kedˇ pripojím tento Notebook ku nášmu televízoru tak sa nemôžem sťažovať na zlé veci väčšinou pozerám YOUTUBE videá.Bluetooth sa veľmi rychlo pripojí a z mojej Xperie Z Ultra môžem prenášať dáta,fotky a súbory.Notebook je skvelý a vrelo ho doporúčam.

• Recenzie, Videorecenzie, Zľavy

Zobraziť celú recenziu na notebookrecenzie.eu