Asus X550VB-XO016

• , zakúpené v incomp.sk

• Výkon/Cena
    • Dizajn
    • Klávesnica

Veľmi dobrý pomer výkonu a ceny. Na klávesnici sa veľmi dobre píše a je pekný.

• , zakúpené v www.lacnenotebooky.eu

• Veľmi dobrý pomer cena/výkon
    • I5+GT740 dobrá kombinácia pre všestranný notebook
    • Vydarený design, síce plasty, ale zato kvalitné
    • ľahký, tenký, šikovný, matný display, nemá ďaleko od ultrabooku :-)
    • Skoro všetko už je osadené na doske, užívateľsky je vymeniteľný jedine HDD a možnosť doplniť RAM, CPU v BGA puzdre, asi je to všetko daň za to,že sú tenšie tie laptopy nové
    • Nešťastne umiestnená čítačka kariet, je umenie vybrať kartu z nej, pritom na pravej strane NTB je ešte dosť miesta
    • Grafika je slušná aj na hry, ale tá 64bit pamäťová zbernica pri 2GB VRAM, to je naozaj na smiech :D
    • Pri Win7 problém s USB3, spôsobuje BSOD-Modrú obrazovku
    • Wifi - treba už spomínaný ovládač priamo od MediaTek

Pre tých, ktorí majú problémy s USB3 na Win7: Riešením je neinštalovať ovládač od Intelu cez Setup, ale v Správcovi zariadení manuálne nasmerovať na adresár, kde je ovládač, najskôr nainštalovať samotný radič a potom ešte rozbočovač. Po takejto manuálnej inštalácii, žiadny problém nie je a USB3 funguje. Inštalačný program od Intelu totiž spraví zrejme nejaké úpravy v registri ohľadne ovládačov, na ktoré Win reaguje tou modrou obrazovkou, kvôli zabezpečeniu PC nenabehne a vypíše výnimku. RAM idem rozšíriť na 8GB, čipy na doske sú od Micron, také čipy používa Crucial, vyzerá to byť single rank memory na doske 8x8, chcem dosiahnuť aby išla RAM Dual Channel, HDD už išiel do externého šuflíku, s SSD a pridanou RAM už mu nič nechýba. Ináč maximálna spokojnosť, nemám žiadne vážnejšie výhrady, no a nejaké tie mušky sa vyskytnú u každého noťasu, kúpu odporúčam, už je to beztak bestseller! :-)

Operačný systém
Bez OS

Nástupca v populárnej rade X je stelesnením elegancie a výkonu. Oproti predchodcovi ponúkne tenšie telo, nižšiu hmotnosť a väčší výkon spojený s množstvom inovatívnych technológií. Moderné hardware zaručuje rýchlu odozvu v systéme, bezproblémové hranie hier a sledovanie videa v najvyššej kvalite. Notebook myslí aj na výdrž. Vďaka najnovším technológiám je dlhšia a múdrejší než kedy predtým. Notebook je dodávaný bez operačného systému. Uhladená agresie Rozsiahle možnosti v tenkom a ľahkom tele. Vysoký výkon Matný 15,6 "displej s HD Ready Bleskový štart a svižný systém Skvelý zvuk Cloud Asus WebStorage s 32 GB miesta Plný pôžitok Asus si veľmi zakladá na kvalitnom zvuku. Vyvinul spolu s SonicMaster väčšou reproduktormi, ktoré podávajú vernejšie a priestorovejší zvuk, než konkurencia. Súčasťou je optimalizovaný program AudioWizard, v ktorom sa volí z niekoľkých na mieru ušitých profilov. X550VB skrátka ponúka 100% zážitok z pozorovania filmov, počúvanie muziky a hranie hier. Múdra výdrž 4-článková Li-Ion batéria prináša kapacitu 2950 mAh. Pomocou technológie ASUS Super Hybrid Engine II sa dá nastaviť mód spotreby, ktorý výrazne predlžuje chod notebooku. Všetky dáta a rozpracovanej práce sa automaticky uloží, keď batérie klesne pod 5%. Technológia ďalej výrazne zrýchľuje štart systému. Prebudenie trvá len 2 sekundy. Neobmedzená kontrola Multidotykový touchpad chápe interaktívne pohyby, podobne ako tablet. Pomocou jednoduchých gest sa dá ľahko scrollovať, približovať alebo dostať do alternatívnej ponuky bez použitia myši. Technológia IceCool odvádza teplo z šasi smerom dolu pre nemenný komfort aj po dlhšom používaní. Klávesová tlačidlá sú ohraničené dostatočným priestorom pre minimalizáciu preklepov. Parametre a špecifikácie: Procesor: Intel Core i5 3230 s frekvenciou 2,6 GHz 3 MB L3 Cache 2 jadrá, 4 vlákna Intel Turbo Boost 2 s frekvenciou 3,2 GHz Max TDP: 35 W Virtualizácia (VT-x) Čipová sada: Intel HM76 Operačná pamäť: 4 GB DDR3 Displej: 15,6 "TFT LCD s LED podsvietením, matný Rozlíšenie: 1366 x 768 bodov Grafická karta: NVIDIA GeForce GT740 s 2 GB vlastnej pamäte 384 CUDA jadier Pevný disk: 750 GB 5400 RPM Optická mechanika: DVD SuperMulti Multimédiá: Reproduktory (SonicMaster) Webová kamera HD Komunikácia: WLAN 802.11b/g/n LAN 10/100/1000 Mbps Bluetooth 4.0 Rozhranie: 1x HDMI 1x VGA 2x USB 2.0 1x USB 3.0 1x čítačka pamäťových kariet 3v1 (SD, SDHC, sdcx) 1x slúchadlá / mikrofón 1x LAN (RJ-45) Napájanie: Li-Ion batéria, 4 články (2950 mAh, 44 Wh) Rozmery: 380 x 251 x 24,8 - 31,7 mm Hmotnosť: 2,3 kg (s batériou) Operačný systém: Bez operačného systému

• vela vydrží
    • prehrieva sa(pri plnom výkone sa mi vypína s prehriatia)
    • slabá výdrž batérie iba 40 minút
    • na to že to je i5 2.6 ghz(turbo 3.2...) sa preťaží pri slabej záťaži

keby stál o niečo menej nemám čo povedať ale gt720m ktorá je iba o niečo lepšia ako intgrovaná v tomto notebooku...
    Mám ho už 2 roky ale som s ním spokojný utiahne aj bf1

• , zakúpené v incomp.sk

• Výkon/Cena
    • Dizajn
    • Klávesnica

Veľmi dobrý pomer výkonu a ceny. Na klávesnici sa veľmi dobre píše a je pekný.

• Trolejbus
    • Električka

Trolejbus je lepší jak električka lebo má palice!!!!

• vseci
    • ja

je super nodbuk

• Obsahuje skvelé komponenty strednej triedy za dobrú cenu.
    • Rozbehnete na ňom aj najnovšie hry (13-14) na low, až high.
    • Za niekoľko hodín hrania som nepocítil žiadne prehrievanie.
    • Bol problém s WI-FI, ale opravené. (Návod v texte)
    • 4GB RAM pre najnovšie hry treba trochu rozšíriť.

Je to skvelý notebook strednej triedy, ktorý Vám ponúkne skvelý výkon za dobrú cenu. Intel® Core™ i5 3230M má takt 2.6ghz, až 3.2ghz s Turbo Boost technológiou. Grafika zvládne najnovšie hry. Hral som Watch Dogs na 1366x768 rozlíšení, textúry na high, detaily medium, ostatok low. Táto hra je však nie dobre optimalizovaná na PC, takže verím, že hry napr. ako je BF 4, rozbehnete aj na high.

Ako opraviť vypadávanie, odpájanie WI-FI?
    1. Stiahnite si Bios, verzia 217 odtiaľto: http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=3&s=516&m=X550VB&os=30&hashedid=IcjHkO3XUxbn2F8a

2. Extrahujte archív a nahrajte súbor na USB.
    3. Choďte do Biosu. (Pri Asus loge stláčajte F2)
    4. Dajte "Easy-Flash" a vyberte súbor z USB.
    5. Potvrdťe a nahajte to prebehnúť.
    6. Zapnite notebook, pravé tlačítko na Tento Počítač vlastnosti, potom kliknite na Správcu Zariadení, rozkliknite Sieťové adaptéry, práve tlačítko na WI-FI ovládač a odinštalujte.
    7. Stiahnite najnovší ovládač z tejto stránky:

8. Musíte tam vpísať meno a mail, potom sa spustí sťahovanie.
    9. Extrahujte priečinok, otvorte setup.exe a nainštalujte.

Dúfam, že som pomohol. ;)

• , zakúpené v www.lacnenotebooky.eu

• Veľmi dobrý pomer cena/výkon
    • I5+GT740 dobrá kombinácia pre všestranný notebook
    • Vydarený design, síce plasty, ale zato kvalitné
    • ľahký, tenký, šikovný, matný display, nemá ďaleko od ultrabooku :-)
    • Pri Win7 problém s USB3, spôsobuje BSOD-Modrú obrazovku
    • Wifi - treba už spomínaný ovládač priamo od MediaTek

• Výkonný procesor Intel Core i5 3230M 2,6GHz s Intel Turbo Boost až 3,2GHz
    • RAM rýchla 1600MHz, voľný jeden slot do 8GB
    • 2 grafické karty Intel HD 4000 + Geforce GT 740M (výkonná, v notebookoch nad 700€)
    • Reproduktory + SonicMaster - super zvuk
    • Tenký a ľahký ako ultrabook
    • Super dizajn
    • 720p kamera (2mpx foto, HD video)
    • Tichý
    • Neprehrieva sa
    • Zvláda všetky hry aj 2014 (stredné detaily)
    • Bez OS (bez softu od ASUSU)
    • Ovládače na Windows 7, 8, 8.1
    • Super klávesnica s numerickým blokom
    • 750GB HDD
    • CZ klávesnica (alza.sk), stačilo by 2 písmená prelepiť na klávesnici
    • HDD má len 5400 otáčok
    • Zložitejšia inštalácia OS + hľadanie ovládačov zabralo celý deň
    • 4GB RAM na doske
    • 4článková batéria (4-5hodín)
    • ASUS nerieši problémy, stačilo by chbyné ovládače zameniť na stránke podpory za novšie
    • Windows 7 (modrú obrazovku spôsobuje USB 3.0 ovládač)
    • Nefunkčné wifi - riešenie nový BIOS 217 + najnovší ovládač wifi MEDIATEK 7630M zo stránky mediatek.com/downloads

Hľadal som notebook do 600€, ktorý by spĺňal moje požiadavky.
    V prvom rade som chcel tenší vzhľad, nižšiu hmotnosť a samozrejme pekný dizajn, čo tento noteboook splňuje.
    Ďalšiou požiadavkou bol výkonný procesor a grafická karta, ktorá rozbehá najnovšie hry. Myslím si, že výkon ma v tejto cenovej relácii nadštandardný a osobne som notebook s Geforce GT 740M 2GB v notebookoch pod 700€ nenašiel.
    Notebook ma super kvalitnú kameru a reproduktory, ktorým síce chýbaju basy ale hlasitosťou su nadpriemerné. Nedostatkom je pomalý harddisk, 5400 otáčok je už dnes málo no jeho kapacita 750GB je nadpriemerná a veľmi postačujúca. Riešením rýchlosti je výmena za SSD, ktorú absolvujem už čoskoro. Takisto dokúpim 4GB modul CL11 1600MHz RAM. Notebooku už potom nebude nič chýbať. Niekomu sa bude zdať výdrž malá, pri veľkej záťaži len okolo troch hodín, no ak by ASUS siahol po 6 článkovej batérii notebook by nabral na rozmeroch a váhe. 4 článková batéria je dobrým kompromisom Notebook je tichý a neobťažuje vás nadmierným hlukom, sem tam akurát počuť HDD. Za najväčšie mínus považujem, že ASUS NERIEŠI PROBLÉMÝ RÝCHLO a efektívne. Ide o to, že po kúpe som sa rozhodoval aký OS zvolím. Najprv som si vybral Windows 7. Po inštalácii ovládačov nasledovala modrá obrazovka. Upgrade BIOSU na verziu 217 nepomohol. Tak som v núdzovom režime odinštaloval ovládač pre USB 3.0 a Windows nabehol. Aj po stiahnutí ovládača z Intel stránky sa mi neporadilo USB 3.0 rozbehať a preto som sa na Windows 7 vykašľal. Následne som si vybral Windows 8.1 x64, nainštaloval ovládače avšak spadlo wifi, a nechcelo už nabehnúť. Riešením je NEINŠTALOVAŤ OVLÁDAČ WIFI ZO STRÁNKY ASUS A DVD!!! ALE STIAHNUŤ HO ZO STRÁNKY VÝROBCU MEDIATEK, konkrétne ide o MEDIATEK 7630M, po stiahnutí a inštalácii tohto driveru, ktorý je najnovši funguje wifi bez problémov.
    Aby som to zhrnul, jedná sa o nadpriemerný notebook, v danej cene nenájdete parametrovo, dizajnom lepší.
    KÚPU ODPORÚČAM avšak treba si dať problém pri inštalácii ovládačov a postupovať podľa rád, ktoré som vám tu zhrnul.

• , zakúpené v Alza.sk

• Super cena za výkon,

Notebook s takými parametrami za podobnú cenu len ťažko nájdete. Zháňal som 17,3" ale odradila ma cena vyššia o 200 eur.

• , zakúpené v Alza.sk

• cena/vykon
    • i5
    • 740M
    • nebol skladom

Ma ho kamos a je super s jedinym nedostatkom 4GB RAM v dnesnej dobe je na vysmech, ja som musel siahnut po alternative u MSI a mierne lutujem, co uz :-/