Asus X75VB-TY027H

Windows 8

• 17" obrazovka, kvalitná grafická karta, výborný procesor

Veľmi kvalitný počítač.

• , zakúpené v BONUSKO

• slušný výkon, zvláda aj náročnejšiu prácu s médiami, dajú sa zahrať lepšie hry
    • slabšie kvalita a spracovanie plastov, ľahko vidno otlačky prstov, slabší zvuk oproti prest. značkám, ťažšie vyberanie pam. karty, windows 8 - zbytočne zložitá

Za cenu za ktorú som ho kúpil, nemôžem čakať špičkové spracovanie

• , zakúpené v Alza.sk

• má dobré parametre za dobrú cenu, zatiaľ som z výkonom spokojná,
    • lesklý displej,ale to som vedela

dobré parametre dobrá cena mne sa s ním dobre pracuje odporúčam, ak veľa píšete a ste na soc.sieťach

Operačný systém
Windows 8

Model ASUS X75VB-TY027H 17,3“, 3230M 2,6GHz, 1TB, RAM 6G, DVD, grafika NVIDIA® GeForce® 740M 2GB, BT, OS Windows 8 64bit

Multimediální notebook se skvělým výkonem procesor: Intel® Core™ i5-3230M…

• 17" obrazovka, kvalitná grafická karta, výborný procesor

Veľmi kvalitný počítač.

• slušný výkon zvláda aj novšie a náročnejšie hry
    • W8
    • lesklý display

je to výkonný notebook s nadupaným procesorom

Za cenu za ktorú som ho kúpil, nemôžem čakať špičkové spracovanie

• , zakúpené v Alza.sk

• má dobré parametre za dobrú cenu, zatiaľ som z výkonom spokojná,
    • lesklý displej,ale to som vedela

• +cena za takúto zostavu
    • +hardware je fajn- zlatá stredná cesta
    • +samotná grafická 740m dostačujuca na súčasne herné tituly (obavám sa o hry čo ešte len budu vydané, ale uvidíme)
    • +win 8 mi vyhovuje, dokonca možnosť stiahnuť si mobilné hry/appky
    • +štart systému do 12 sekúnd (win 8.1), prebudenie zo spánku do 2-4 sekúnd
    • +pri maximalnom vyťažení sa neprehrieva
    • + pri hraní skoro ani nepočuť (ale pri robote ako napr. dekomprimácia dát, resp. inštalácia už áno-- počuť otáčky HDD)
    • -lesklý displej :D pekne všetko odráža pokiaľ je za vami okno, ale s tým som rátal
    • -klávesnica sa prehýna (pri silnejšom stisku, ale nieje to katastrofa)
    • -zle riešenie portov- na jednej strane je umiestnené všetko - okrem dvd romky (ale ešte som nemal možnosť využiť všetky usb porty)= bacha na káblové myšky, pokiaľ ste praváci
    • -batéria sa rýchlo vybíja (do 3 hod. práce, 1 hod hrania)- chcelo by to haswell architektúru, kt. je menší žráč
    • -reproduktory sú umiestnené úplne dole- spodná strana, ktorá je na stole, čo je riadna blbosť, ale na bežné využívanie je to v poriadku no mohli to poriešiť inač

Tento notebook zatiaľ vlastním iba 2-3 týždne a je to môj prvý notebook, no napriek tomu poskytnem môj názor :) Za túto cenu/výkon/kvalita (spracovania) je málo konkurencie ba dokonca až žiadna- ked som hľadal nb s rovnakými parametrami tak som väčšinou našiel v rovnakej cene/drahší a s menšou obrazovkou alebo iným parametrom (napr. hdd s menšou kapacitou 5400rpm)

Herná vetva: Na to, že je tu iba GT740m (384 cores/shaders) tak som prekvapený (kladne) čo to dáva :) - aj najnovšie hry nad 30 fps (detaily low/mid, rozl. 1366x768-pri nových) staršie hry (skyrim V,dead island) mám mid/high a rozl. 1600x900 a fps cez 35+

Win 8: Neviem, ale mne sa podarilo v pohode upgradnuť na 8.1 bez problémov :) síce 4 dni som riešil problém s metrom- nefunkčné appky, ale vyriešil som to inač tento win 8 resp. 8.1 sa mi náhodou páči, každý čo počúvam tak iba nadáva, ale je to o sile zvyku

Dúfam, že Vám táto recenzia pomohla :)