DELL Inspiron 7537 N3-7537-N2-711

CD/DVD Mechanika
Grafická karta
NVIDIA GeForce 750M

• , zakúpené v Alza.sk

• Najlepší servis ako počas záruky tak aj po záruke. Pekný vzhľad.
    • Kovové telo. Rýchly a spoľahlivý. Rýchla inštalácia aj s pomocou internetovej stránky DELL. Všetko je na nete. Windows a iné programy sa dajú inštalovať aj cez USB.
    • Windows je v češtine. Ale: Možné preinštalovanie. Z CD (na ktorom je aj slovenčina) stiahnuť na inom počítači OS na USB. Nainštalovať. Potom stiahnuť z DELL stránky ostatne programy a ovládače. Ja som to vyskúšal a funguje to.

Veľmi dobrý pre vysokoškolákov a náročných užívateľov. Rýchly procesor. Zapnutie systému za niekoľko sekúnd.

• dizajn

1.8 GHz
CD/DVD Mechanika
Grafická karta
NVIDIA GeForce 750M

DELL Inspiron 15-7537 Intel Core i7-4500U (3,00 GHz) / 15,6" FHD LED TrueLife TOUCH / nVidia GT 750M (2GB) / RAM 8GB / HDD 1000 GB / WL / BT / Cam / Win8 Pro 64bit N3-7537-N2-711SP Vďaka skoseným okrajom, podsvietenej klávesnici a špičkovým multimédiám je tento počítač výbornou voľbou pre tých, ktorí chcú v prenosnom počítači využívať pokročilú technológiu.

• , zakúpené v Alza.sk

• Najlepší servis ako počas záruky tak aj po záruke. Pekný vzhľad.

• - Displej - dotykový FHD IPS panel je super. Nevyrovná sa Retina displejom, ale má k nim asi najbližšie zo všetkých notebookovych displejov
    • - Pozorovacie uhly displeja ( takmer 180° ) - film si pozrie aj 8 ľudí naraz bez straty farieb :)
    • -i7 4500U - nie je i7 ako i7. Žiadne štvorjadro. Toto je len ULV dvojjadro, no na bežné používanie (filmy, hry, grafika aj občasné 3D tvorenie) určite postačí. Je to taký kompromis, keďže je to ULV. Síce nie je najvýkonnejší, no so spotrebou vie spraviť veľké divy.
    • -Výdrž, za ktorú môže ten ULV procesor.
    • -Celkové spracovanie - hliníkové telo je super, avšak na úkor hmotnosti
    • -nVidia GT 750M - je to DDR5 (cítiť rozdiel oproti DDR3 - 1GB DDR5 dá viac výkonu ako 2GB DDR3 a toto je dokonca 2GB DDR5 :) ), najvyšia rada GTM notebookových grafík, takže zvláda všetko, od hier po tvorbu grafiky (samozrejme s mierou)
    • -Možnosť rozšíriť pamäť RAM na 16 GB (2 sloty)
    • -Hmotnosť - je to síce hliník, no 2,6 kg je aj tak moc. Nie je zas až tak ťažký, no určite to šlo spraviť aj ľahšie, aspoň na tých 2,2 kg sa mohli posnažiť. Soudruzi z USA asi někde udělali chybu :)
    • -Klávesnica. Tak tak, týmto sa Dell teda chváliť určite nebude. Je to taký všelijaký plast, na cit v klávesách si treba zvyknúť. Prvé dni som teda vynechával písmenká jedna radosť. No a to podsvietenie ? To je síce pekné, no iba ak na klávesnicu pozeráte kolmo. Nuž a kto má natočený notebook klávesnicou kolmo k sebe? No asi nikto.
    • -Ovládače. Dell nespraví nič za Vás. Odporúčam sťahovať ovládače od výrobcov (nVidia, Intel ...)
    • -Chladenie a hlučnosť. Pri trochu väčšom zaťažení hučí ako o život. No na hranie hier preventívne odporúčam chladiacu podložku. Tie síce nie sú dokonalým riešením, no trocha pomôžu :)
    • -Určite disk. Klasický 5400 otáčkový, dosť pomalý. Mohol tam byť aspoň hybridný SSHD, s čo i len 8/16GB SSD. Takto ten disk podstatne brzdí potenciál tohto stroja. Odporúčam prvú investíciu do SSD disku (prípadne zakúpiť priamo model s 250 GB SSD diskom)
    • -Osadenie pamäte RAM. Síce sú 2 sloty, no oba sú osadené. Takže pri rozšírení na 16 GB musíte zakúpiť 2x8GB moduly a tieto 2x4GB Vám budú nanič. Nuž, dalo sa čakať že tam Dell dá staré zásoby 4GB moduov. Predsa len je pre nich lepšie a lacnejšie dať 2x4GB ako jeden 8GB. Na zákazníkov trochu pozabudli. Za toto veľké mínus pre Dell.

Notebook vlastním asi 3-4 týždne. Zhrnul by som to takto.

Displej je super, no od začiatku robí problémy funkcia dynamického kontrastu. To znamená že ak chvíľu robíte na tmavom pozadí, displej sa prispôsobí a akonáhle prepnete na svetlé pozadie, tak Vám to udrie do očí a trvá pár sekúnd kým sa to ustáli. Neskutočne ma to štvalo. Úplne to znehodnocuje prácu s grafikou a podobne. Nepomohlo ani v nastaveniach napájania zakázanie "prispôsobivého jasu". Pomohlo mi až odinštalovanie "Generic PnP Monitor" (ovládací panel-správca zariadení-monitors) a následné nainštalovanie ovládačov stiahnutých zo stránok Intelu.

Procesor je síce i7, no je to iba dvojjadro 1,8 ghz. Síce má funkciu turbo boost s pretaktovaním na 3 ghz, no to neznamená že vie vkuse bežať na 3 ghz. Vie sa tam len dočasne prepnúť a po chvíli zase beží na nižšej frekvencii. Nie je to teda žiaden extra výkonný i7, ale zas na bežnú prácu určite stačí. Ja si zahrám aj hry, robím 3D v Rhinocerosovi a rendrujem v Lumione a zatiaľ mi úplne postačuje. No procesor neodporúčam pre grafikov a ľudí čo denno denne rendrujú videá atď. Mne postačuje.

Grafická karta veľké plus. Veľmi slušné výkony sa s ňou dajú dosiahnuť. Najnovšie hry sa dajú zahrať na full detailoch (ako ktoré, ale aj keď nie na full, tak na medium určite).

Výdrž vďaka úspornému Hanswel procesoru veľmi slušná. Pri bežnom používaní ako pripojenie na internet, surfovanie, popri tom filmy, hudba, jas asi 80% vydrží slušných 5 hodín. Samozrejme, dá sa dosiahnuť aj oveľa viac. Pri vypnutej wifi, iba s kalcelárskou prácou (písal som dokument vo worde), jas na polovici, mi vydržal niečo cez 8 hodín. Takže ak robíte v úplnej tme (minimálny jas displeja) a nepotrebujete pripojenie na internet, dá v pohode aj 10 hodín. Každopádne slušná výdrž. Pri hraní hier a vysokom výkone mi vydržal 2 hodiny, čo je tiež celkom pekné.

Tak ak to zhrniem, som s týmto notebookom spokojný. Má síce drobné chybičky, no celkovo, na to čo v sebe má a za tú cenu (do 900e) si myslím, že nenájdete nič lepšie. Samozrejme, sú aj lepšie notebooky. Kto chce úplnú kvalitu, nech si kúpi Macbook, no s rovnakými komponentmi za to dá cez 2000e. Tak z môjho pohľadu veľmi slušný notebook na čokoľvek. Po výmene disku za SSD určite zrýchli celkový beh systému a posunie tento model ešte ďalej. Ja mu dávam tak 90% :)

• dizajn

spokojnosť

• i7 4500U je dostatocny procesor pre bezneho uzivatela
    • nVidia GeForce 750 DDR5 zvlada hry na vysokych rozliseniach
    • vyborny displej, fakt VYNIKAJUCI , krasne farby, super uhly
    • po osadeni SSD je to fakt raketa :)
    • pevne telo
    • reprezentativny vzhad
    • lahucka nabijacka, vhodne na cestovanie
    • klavesnica teda skutocne nieje nieco, cim by sa mal Dell chvalit
    • nevyberatelna bateria (to uz je asi pri vsetkych :) )
    • "vrci" jack ... na nete sa da najst riesenie na tento problem, len ma to nemilo zaskocilo
    • Pri hrani CoD MW na FULL detailoch je horna cast pri screene dost horuca a aj vetrak ide ako o zivot :)

Dell som nakupil koncom Januara 2014. Chcel som NTB na pracu, filmy a obcasne hranie s kamosmi.

Prednostou bol vyborny displej (na nete sa docitate aj TN aj IPS, ja neviem co mam, ale co sa tyka pozorovacich uhlov a kvality zobrazena, vdakabohu, je to spicka, este aj kamos s Macom s Retinou sa vyjadril pochvalne co sa tyka uhlov a farieb).

GeForce 750 s DDR5 je fakt rychla raketa, krasne stiha pri hrani hier ako MoH 2010, Warfigher, CoD MW 1,2,3 Ghost, Black Ops, Starcraft 2 (veeeelke boje, 4vs4 ale niekedy daju zabrat , cize uz nie detaily ULTRA ale "len" High :)

Co sa tyka designu, podla mna jednozacne lepsie ako 90 % plastovych, pseudohlinikovych ntb na trh. Samozrejme dostanete aj vyssiu kvalitu, ale aj za vyssiu cenu.

Vydrz na baterku prijemnym prekvapenim, hodiny, aj pri sledovani serialu, aj pri surfovani, ten ULV procesor proste vie sekat dobrotu :)

po poslednom update Win 8.1 troska hnevali nove ovladace a parkrat sa system sekol, ale verim,ze to je len docasne (hlavne, nieje to chyba Dell-u ale MSFT).

Troska zamrzi nemoznost dokovat.
    Zaruka je 2 roky NBD, verim,ze ju nikdy nebudem potrebovat, ale potesi DELL level sluzieb.

Co sa tyka problemov s Wifi , cital som o nich, bal som sa ich velmi, ale asi sa to nejak cez sw vyriesilo, lebo som nic extra nezaznamenal, samozrejme, o nieco mensia citlivost wifi je dana hlinikovym telom a determinuje ju aj vzdialenost od zdroja....

verim,ze bude pre Vas Dell Inspiron 7537 spravnou volbou a budete s nim spokojny :)

nech sa Vam dari