Dell Inspiron 7559-1870

Wi-Fi
    Čítačka pamäťových kariet
    Vstavaná webkamera
    Numerická klávesnica

Dell Inspiron 15-7559 Intel® Core i7-6700HQ (2,6 GHz) / 15,6" FHD LED LCD / NVIDIA GTX 960M (4 GB) / RAM 8 GB / HDD 1 TB + SSD 8 GB / WL / BT / Cam / Win10 64bit 7559-1870 Vďaka skoseným okrajom, podsvietenej klávesnici a špičkovým multimédiám je tento počítač výbornou voľbou pre tých, ktorí chcú v prenosnom počítači využívať pokročilú technológiu.

1zákazník odporúča produkt

• Cena/Vykon
      • Skylake HQ - 4jadra * 2 vlakna na jadro
      • Vykonna grafika
      • Lahka udrzba - jedna skrutka spristupni vsetko.
      • 2x slot na RAM
      • Moznost rozsirit s M.2 SSD
      • Matne FHD
      • Podsvietena klavesnica
      • Pri beznej praci uplne tichy
      • Ma ethernet
      • Nema VGA! (ma HDMI)
      • Iba DDR3L
      • M.2 SSD podporuje iba SATA (do 600MB/s)
      • Chyba indikator Numolck
      • Nekvalitny Displej pri uplnej ciernej (vidiet nervonomerne podsvietenie)
      • Pri hrani dost hlucny (aj tak mam sluchadla)
      • Ma sice 3x USB 3.0 no tolko uz vyrobca mohol to USB 3.1 pridat
      • Nie su vsetky ovladace na Windows 7. Pozor na to!

Tento notebook som vyberal ako kompromis na novy pracovny laptop. Co potesi ze po odskrutkovani jednej skrutky date dole kryt a mozete vymenit HDD, doplnit M.2 SSD, ci RAM, alebo prefuknut ventilatory - toto bol pre mna hlavny dovod rozhodnutia pre tento notebook. Nemam rad rorozberanie notebooku na precistenie/upgrade tak, ze tam skoro lamem kryty alebo vyberam klavesnice. Ma sice 3x USB 3.0 z toho jedno so stalym napatim aj pri upsatom ntb no mohlo tam byt aj nove USB3.1. Klavesnica ma 3 stupne podsvietenia displej je priemerny pri tmavej vidno tzv. "krvacanie" (dajte si do googlu screen bleeding) no nejako to nerusi ani pri hrani Doom 3. Pri normalnom svetle to nevidno.
      Urcite si tam dajte M.2 SSD - ja som tam natlacil 250GB Crucial SSD a system slape ako hodinky.
      Pri hrani hier (skusal som iba Doom 3 a Witcher 2) dost huci ale to sa dalo cakat, nejako to treba uchladit. Na druhu stranu pokial sa nehrate sotva ho pocut.
      Vyrobca uz mohol pouzit novsie DDR4 co je na skodu tomuto notebooku inak ale co sa tyka pomeru cena/vykon som spokojny.
      Skusal som tam nahodit aj Windows 7 ale nenasiel mi vsetky ovladace a niektore zariadenia boli nezname. Takze sla tam nazad Win 10.
      Pre Linuxakov:
      Skusal som tam nahodit aj XUbuntu 15.10 no pri boote treba vypnut Secureboot v EFI a do grubu zadat parameter: nomodeset aj pri prvom boote. Az ked nainstalujete proprietarne ovladace nvidie, uz nomodeset netreba.
      Na pocudovanie slapalo vsetko (podsvietenie klavesnice, wifi, sietovka, grafika) ale: ked sa notebook uspal, po zobudeni nenabehla grafika a musel prist tvrdy reboot. Vraj kernelom 4.4 by sa to malo vyriesit, no ja som na to nemal naladu...