Apple MacBook Pro MF839SL/A

Produkt roku 2016 - Finalista

Fanúšikovia Macov, zbystrite pozornosť! Inovovaný a do detailov prepracovaný MacBook Pro prekročí všetky vaše očakávania. S Force Touch trackpadom si vyskúšate nové ovládanie, prvotriedny Retina displej sa postará o unikátny zážitok. MacBook Pro ponúka aj dlhú výdrž batérie, rýchlejšie dátové úložisko a výkon, aký nemá pri kompaktných notebookoch obdobu. Nerobte kompromisy a stavte na osvedčenú kvalitu. So značkou Apple budete vždy kráčať tým správny smerom.

Displej, ktorý si vás získa

13“ Retina displej so 4 miliónmi pixelov sa postará o skutočne veľkolepý zážitok. Prezeranie fotografií, úprava dokumentov či surfovanie na internete dostanú celkom nový rozmer.

Procesor
strieborné

• Desing
    • Klávesnica
    • Obrazovka

kúpil som si macbook kvoli vývoju aplikácii pre iOS a na Adobe designerske programy. Notebook hodnotím pozitívne. I keď výkon za tú cenu slabší ale elegancia a komfortnosť produktu má vysokú úroveň.

OK

• , zakúpené v Gigastore

• Výdrž batérie (povedal by som, že je taká ako uvádza výrobca)
    • Svyžnosť systému
    • Rychlosť štartu
    • Kvalita displeja, veľké +
    • Stabilita zariadenia
    • Konektivita - narozdiel od posledných modelov
    • Podsvietená klávesnica
    • Touchpad - super sa s ním pracuje
    • MagSafe
    • Malá kapacita SSD (za väčší sa pripláca na môj vkus až moc)
    • Je dosť často teplý

Mne osobne sa zdá, že sa dosť často prehrieva, ale asi mu to až tak nevadí pretože mi ešte nikdy nenapísal že je prehriaty, ale môže to byť spôsobené hliníkovým telom, ktoré parádne odovzdáva teplo. Veľmi sa mi páči konektivita je tu slot na SD karty, HDMI, Thunderbolt (da sa použiť aj na redukciu RJ45, ktorá tam chýba), USB 3.0. Oproti novým modelom naozaj veľmi bohatá konektivita. Displej, touchpad a rýchlost, toto sú asi tri veci na ktoré som si zvykol okamžite. Veľkosť je pre mňa ideálna nakoľko dosť cestujem a váha 1,5kg myslím, že nieje moc. S kúpou som veľmi spokojný.

Procesor
strieborné

Ocenenie

Produkt roku 2016 - Finalista

Dômyselný trackpad

Unikátna konštrukcia Force Touch trackpadu vám prinesie ešte viac možností. Nezáleží na tom, kde ho stlačíte – dôležitá je intenzita dotyku. Pod povrchom sa ukrývajú tlakové senzory, ktoré dokážu na základe sily tlaku rozoznať, čo máte v úmysle. Okrem dotykového ovládania vám ponúknu napr. zobrazenie náhľadu súboru alebo rýchle vyhľadanie definície slov. Na trackpade možno aplikovať aj všetky Multi-Touch gestá, na ktoré sú užívatelia Macov zvyknutí.
Dômyselný trackpad

Najvyspelejšie technológie

Jednoduché úlohy zvládne ľavou zadnou, tie najnáročnejšie pravou prednou. Výkonný procesor, špičková grafika, dokonalá pamäť a ďalšie technológie povyšujú MacBook Pro na pomocníka, ktorého nič nezastaví. Na na mieru šitý operačný systém Mac OS X sa môžete kedykoľvek spoľahnúť.
Najvyspelejšie technológie

Premyslený do najmenších detailov

Je tenký, ľahký a napriek tomu v sebe ukrýva výkon, ktorý vám vyrazí dych. Tento 13“ model vydrží pracovať až neuveriteľných 10 hodín. MacBook Pro skrátka nemá konkurenciu.
Premyslený do najmenších detailov

MacBooky Pro s Retina displejom patria medzi najžiadanejšie Apple produkty vôbec. Fantasticky jemné rozlíšenie 2560 × 1600 bodov sa v spojení s kvalitným IPS panelom postará o jedinečný zážitok. Pre skvelé pozorovacie uhly a vynikajúce podanie miliónov farieb je vyhľadávaný najmä grafikmi i novinármi. Vysoká kvalita displeja toľko neunavuje oči a preto je vhodný pre všetkých, ktorí trávia pred monitorom celé hodiny resp. pracujú dlho do noci. Ak si naň zvyknete, len ťažko si budete zvykať na horšie.

Kľúčové vlastnosti verzie 2015:

• Vyspelé procesory Intel Broadwell
  • Force Touch trackpad s rozpoznaním tlaku
  • Mimoriadne nízka energetická náročnosť s výdržou až 10 hodín
  • Ultrarýchle čisto flashové úložisko
  • 2x Thunderbolt vo verzii 2
  • Podsvietená klávesnica so slovenským rozložením

Mobilný procesor Intel piatej generácie
Srdcom celého stroja je dvojjadrový procesor Intel Core i5 s najnovšou mikroarchitektúrou Broadwell a základnou frekvenciou 2,7 GHz, ale v Turbo režime sa šplhá až na hranicu 3,1 GHz. Hoci rýchlosti káblového pripojenia zatiaľ bezdrôtová Wi-Fi nedosahuje, pre väčšinu bežného použitia, vrátane práce so sieťovým diskom, ponúka štandard 802.11ac výborné prenosové rýchlosti. Pre spárovanie s externými bezdrôtovými zariadeniami zase môžete zvoliť pripojenie pomocou Bluetooth 4.0.

Veľkou novinkou je osadenie úplne nového touchpadu, ktorý dostal meno Force Touch. Okrem všetkých dobre známych gest prináša úplne nový level snímanie - obsahuje totiž tlakové senzory. Prostým zatlačením na touchpad napríklad zrýchlite video alebo nakreslíte silnejšiu čiaru rovnako ako perom či stylusom.

Žiarivá výbava
Zárukou úspory energie a odolnosti proti nárazom je SSD disk s veľkosťou 128 GB. Túto základnú kapacitu si ľahko rozšírite pomocou externých diskov. K ich rýchlemu pripojeniu poslúži napríklad dvojica portov Thunderbolt 2 či USB 3.0. Samozrejmosťou je aj predinštalovaný operačný systém OS X Yosemite, ktorý už v základe obsahuje celý rad veľmi dobrých aplikácií. Navyše obsahuje dokonale vyladené prostredie s úplne novou úrovňou prepojenia s ostatnými iOS zariadeniami.

Dokumenty

3zákazníci neodporúčajú produkt

• Desing
    • Klávesnica
    • Obrazovka

OK

• , zakúpené v Gigastore

• Výdrž batérie (povedal by som, že je taká ako uvádza výrobca)
    • Svyžnosť systému
    • Rychlosť štartu
    • Kvalita displeja, veľké +
    • Stabilita zariadenia
    • Konektivita - narozdiel od posledných modelov
    • Podsvietená klávesnica
    • Touchpad - super sa s ním pracuje
    • MagSafe
    • Malá kapacita SSD (za väčší sa pripláca na môj vkus až moc)
    • Je dosť často teplý

• Finalista súťaže ProduktRoku 2016, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľov

Zobraziť celú recenziu na www.produktroku.sk

• MacOS
    • Display
    • Trackpad
    • Software
    • Vydrz baterie
    • Caste aktualizacie
    • Flash pamat je velmy draha na upgrade.

K laptopu som dostal zakladny balik Office od Apple(pages, numbers, keynote), od vtedy som nikdy nepouzil aj jeden MS Office program.
    Operacny system MacOS dostava caste aktualizacie, jeden z najbezpecnejsich OS, na antivirak zabudnite.
    Ako developer a student technickej skoly by som iny laptop nebral.

• , zakúpené v mzone.sk

• Potreboval som ho primárne na vývoj iOS aplikácií a na tento účel je samozrejme v pohode
    • Premyslené UX operačného systému, intuitívny na použitie (to je ale subjektívne)
    • Čítačka na SD karty stále poteší
    • Produkty Apple sú predražené a cenu drží hore skôr "Kult Jablka" ako reálna pridaná hodnota
    • Nevymeníte si RAM ani SSD (SSD sa akože dá, ale je to spešl typ, za ktorý zaplatíte podstatne viac a skôr sa to neoplatí)
    • Málo USB portov
    • Nutnosť rôznych redukcií na Thunderbolt
    • Žiadna optická mechanika (na to sa dá zvyknúť)
    • Tento model má pevný disk s veľmi malou kapacitou, musíte si byt istí, že sa s tým budete vedieť vysporiadať (inak si kúpte aspoň 256GB SSD)

Ak chceš Apple notebook, kúp si MacBook Pro, ak chceš iba poriadny laptop, pozri skôr iné značky (pokial nemáš podobnú diagnózu, ako ja)

• rýchli
    • spola hlivy
    • kvalitný
    • taký slabý výkon za tu cenu nech sa nehnevajú ale je to moc

neodporucam

• slot na kartu SDXC
    • HDMI port
    • výkon a svižnosť
    • žiadne vírusy - je to Mac

Mal som starý, kancelársky PC, na ktorom nešlo ani CS 1.6 na najvyšších detailoch. Už bol čas na upgrade a chcel som si prvý krát skúsiť Macbook, ktorý je tak ,,in" a je napchatý skoro v každom Holywoodskom filme, ale nechcel som ho kupovať len tak ako iblbeček. Dôvod sa neskôr našiel, pretože som chcel začať s fotením a Retina displej bol preto ideálna voľba. Zobral som len 13", pretože 15" bol na mňa už pridrahý. No, nie som žiadny apple fan, ale Macbook som si zamiloval a je to naozaj skvost medzi notebookmi. Čo sa týka dizajnu, je to proste Apple. Všetko je uhladené, precízne a jednoduché ...proste krása. Displej je úplná fantázia. Ten kontrast, ostrosť a podanie farieb Retina zvláda na jednotku. Videá sú neopísateľné, to rozlíšenie na 13-tich palcoch robí zázraky. Keď si pustíte 4K video, tak budete len otvárať ústa. Je mi jasné, že to nebude v 4K, ale pustí vás to až do rozlíšenia, ktoré Macbook má, teda 2560x1600 pixelov a verte mi, že to je vidno. Video ide úplne plynule, bez náznaku trhania. Svižnosť je parádna hlavne vďaka Flashdisku, ten sa stará aj o zapínanie Macbooku, ktorý ale nebudete musieť zapínať, pretože ho nikdy nevypnete. Z praktických skúseností viem, že je to zbytočnosť, keďže v pohotovostnom režime (keď je Macbook zatvorený) vydrží batéria až 30 dní a predpokladám, že ho budete využívať min. raz denne. Čo sa týka bežného využívania, tak Macbook vydrží od rána až do večera, ak počítam, že za ním nebudete sedieť celý deň v kuse. Ak áno, tak spotreba bude asi taká ako udáva Apple. No a hry sú úplne iná kategória, tam sa batéria vyšťaví behom pár hodín, tak 3-4 hod.. Nabíjať ho budete cez MagSafe 2 a mne osobne sa to páčilo, pretože som nemusel nič nikam zasúvať na 3-krát. Je to na báze magnetu, takže to budete prakticky len prikladať, ono sa to tam samo nejako zastokne. Z nejakého dôvodu sa port na Macu časom začne špiniť, ale to je maličkosť. Zvuk je čistý a kvalitný, ale ak chcete naozajstnú kvalitu, tak samozrejme treba siahnuť po originál repro zostave, každopádne zvuk je na bežné používanie dostačujúci. Na klávesnici sa píše príjemne a je podsvietená čo môže vyzerať ako detail, ale neverili by ste aké je to veľké plus, vlastne sa čudujem prečo to v 21. storočí nie je už štandardom. Trackpad je veľmi príjemný na dotyk a funguje s maximálnou presnosťou, v celku bezchybný. Kamera FaceTime je v HD 720p, no stále to nie je FullHD. Neviem, asi marketingový ťah - chcú si nechať niečo v rukáve, aby mohli v ďalšej generácii predstaviť viac upgradov? HDMI port by mal byť štandard, ale spomenul som ho v plusoch, pretože napr. taký Macbook Air ho nemá. Slot na kartu SDXC určite nie je zanedbateľné plus, pretože je to veľmi jednoduchá cesta ako si zvýšiť úložisko a nemusíte pritom kupovať o dosť drahšiu verziu s 256GB alebo 512GB diskom. Okrem toho, konkrétne k tomuto Macbooku ešte stále dostanete zdarma aj externý 500GB HDD Porshe, ktorý má 3.0USB a v spojení s Macbookom je to šialená vec. Len pre predstavu ...kopíroval som 12,5GB súbor a trvalo to do 2min., takže asi tak. Posledná vec, ktorú som spomenul - žiadne vírusy. Nie je to môj výmysel ani žiadna konšpirácia, povedal mi to kvalifikovaný predajca v M:ZONE. Presnejšie, Macbook mi po istom čase začal ísť trochu pomalšie - asi priveľa péčka, tak som pozrel AppStore, že si stiahnem nejaký antivírus, ale bolo ich tam viac než dosť a takmer všetky platené, tak som zašiel do M:ZONE a opýtal som sa či mi vedia poradiť nejaký kvalitný antivírus, predajca mi odpovedal: ,,na Macbook nie sú vírusy, pretože je to Linux", na to som sa začudoval a povedal som, ako je teda možné, že na ich oficiálnej stránke AppStore majú v ponuke hneď niekoľko antivírusov, s úsmevom mi odpovedal: ,,to nevyrába Apple, ale niekto iný, takže si to môžete kúpiť a budete mať na ploche ikonu, ktorá nič nerobí". O niečo múdrejší som odišiel a problém som nakoniec vyriešil sám, tým že som si vymazal históriu vyhľadávania v Safari. Na záver musím dodať, že sa mi nepáči, keď vyslovene nejaký hater povie o Macbooku, že nezvláda hry, keďže Mac bol vyrobený na prácu a ešte ak sa na to sťažuje po tom ako kúpi Macbook, keď v špecifikácii je jasne vidieť, že to má Integrovanú grafiku a nie dedikovanú. Jediným kameňom úrazu a zároveň veľkým súperom je nový notebook, ktorý na svojej prezentácii predstavil Microsoft s názvom ,,Surface book", ktorý má dvojnásobný výkon Macbooku Pro a displej 13,5" s rozlíšením 3000x2000 pixelov, no a prehliadač ,,Microsoft Edge" je už tiež oficiálne rýchlejší než Safari, ale to sú len čísla ...myslím, že v praxi nikto nespozná rozdiel :) Každopádne Macbook Pro je kvalita sama o sebe a nemá žiadne chyby, len pred kúpou musíte vedieť čo vlastne chcete, aby ste sa potom nesťažovali ;)

• , zakúpené v INGRAM

Apple nepotrebuje komentar, kto pouziva tuto znacku vie o com to je. bud sa vam paci alebo hladate inu znacku, mne sa paci a som spokojny.

• Produkt bol dobry prve dva roky nie cely pol rok od uplynutia zarucenj doby sa zacali ukazovat chyby ( skakala obrazovka atd) po zaneseni pocitaca do autorizovaneho servisu vysledok vrazte dalsich 700 eur - donho nakolko je chybova graficka karta ktora je sucastou materskej dosky .... Ludia v predajni Apple ich nazor to sa stava ako bez komentara velke sklamanie.......Riesili sme to aj so zakaznickym centrom v USA no nepochodili no co uz ludia porozmyslajte je to draha vec na to aby ste to pouzivali bezproblemovo iba 3 roky a ptom poterbovali vrazit dalsie peniaze....nikdy viac...

Nekvalitny produkt....nato ako je drahy nesplna to co by mal