Asus GL702VM-GB148T

Herný notebook

Operačný systém
    Windows 10 Home
    Herný notebook

Základem notebooku je čtyřjádrový procesor Intel Core i7-7700HQ, pracující na frekvenci 2,8 GHz, doplněn 16 GB operační pamětí. Vybaven je 17,3" matným displejem s 4K rozlišením 3840 x 2160 bodů. Obrazová data má na starost grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1060 s 6 GB vlastní pamětí. Pro data je k dispozici SSD disk s kapacitou 256 GB a pevný disk s kapacitou 1 TB. Notebook je dále vybaven bezdrátovým připojením Wi-Fi a Bluetooth, webkamerou a čtečkou paměťových karet. Dodáván je s operačním systémem Windows 10 Home.

1zákazník odporúča produkt

• - LCD super jemné vykreslenie, krásne farby - jednoznačne TOP, nič krajšie som na notebooku nevidel
      • - malé telo notebooku
      • - kovový
      • - pri bežnom používaní tichý
      • - pomer cena/výkon
      • - pribalené príslušenstvo: myš, slúchadlá s mikrofónom (kvalitný zvuk), batoh
      • - mal som obavy z Win10, ale je to v pohode
      • - zvukový výstup vysokej kvality reprodukcie, pre mňa 100%
      • - ASUS si dal záležať, je to úplne iná trieda notebooku, ako boli minulé verzie
      • - prijal by som túto konfiguráciu aj v konzervatívnejšom dizajne
      • - zvláštny font písma použitý na popise klávesnice

Mal som pôvodne ASUS ROG G74S Full HD, V súčasnosti by som jednoznačne iné ako 4K rozlíšenie LCD nekupoval, kto to nevidel v reále, nepochopí. Podľa mňa všetko v budúcnosti bude zamerané na vysoké rozlíšenie (opodstatnene). GL702VM GB148T má krásne farby a jemnosť zobrazenia, ktoré s porovnaním s G74S pôsobia dojmom luxusného príbuzného. Jediný problém ktorý som mal, bol ten, že prvý notebook ktorý som kúpil mal problém s LCD, a to že v ľavom dolnom rohu pri čiernom pozadí viac presvitalo podsvietenie a takmer v strede LCD bola skupina pixelov svietiaca namodro pri čiernom pozadí. Že sa jedná o poruchový kus som si potvrdil, až keď som to mohol porovnať s druhým notebookom, ktorý bol v poriadku. Je zvláštne, že ASUS vypustí do predaja produkt, ktorý je jednoznačne chybný. Spoliehať sa na serióznosť ASUSu sa asi nedá.