HP Omen 15-ce009 1VA40EA

Windows 10
Produktový rad
HP Omen
Herný notebook

Notebook HP Omen 15-ce009nc-Intel® Core ™ i7-7700HQ (2,8 GHz až 3,8 GHz, vyrovnávacia pamäť 6 MB, 4 jadrá), NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Ti (4 GB vyhradenej pamäte GDDR5), 8 GB

DDR4-2400 SDRAM (1 x 8 GB), Windows 10 Home 64-bit.

• procesor, grafika, SSD
    • Ostávajú šmuhy
  • , zakúpené v Gigastore

• krásny dizajn, výborné parametre za tú cenu

• najhorsia znacka uz 4. krat posielam naspat do opravy

Zatial vsetko o.k

• , zakúpené v OKAY.sk

• Tento produkt som si vybrala kvôli jeho kvalite.
  • , zakúpené v HPobchod.sk

designe.....100%
    Výkon........ 100%
    vybavenie:..USB, SSD, HD, Grafika, Display, SOUND...100%
    podsvietená klávesnica

V danej cenovej úrovni výborná (TOP) voľba

• dizajn
    • i7
    • gtx 1050ti
    • zvuk
    • batéria
    • klávesnica
    • takmer žiadny bloatware
    • 8GB RAM ( avšak RAM je rozšíriteľná a veľmi ľahko prístupná)
    • nemožnosť regulácie/ nastavenia chladenia
    • povrch je vcelku magnet na otlačky

Všetky moje poznatky sú momentálne z 2 týždňov používania a zopár internetových recenzií.
    Po dizajnovej stránke je to veľmi atraktívny model, konštrukcia nieje z lacných plastov čiže notebook nevŕzga, avšak materiál je magnet na otlačky - čo mne nevadí ale nie každému to vyhovuje.
    Klávesnica má intuitívne rozloženie nakoľko osobne by som prijal väčší enter ale to je asi o zvyku. Podsvietenie v tomto modely nieje ohromujúce, nakoľko si môžte vybrať len buď z červeného podsvietenia celej klávesnice, biele podsvietenie len WSAD kláves alebo vypnuté podsvietenie. Je to vskutku škoda, ale tak či tak, je to len dizajnová vec a na chod notebooku nemá vplyv.
    Grafická karta gtx 1050ti vám bude stačiť na väčšinu nových titulov (v nastavení rozlíšenia na High poprípade Medium) takže ak nieste veľmi náročný na obraz respektíve 4k určite táto grafika postačí, a ešte zopár rokov stačiť bude. (dúfam)
    O procesore moc písať nebudem keďže je to najnovšia generácia i7 a výkon jej určite nechýba. Celý zapínací proces notebooku trvá do 3 sekúnd.
    Teplota počas normálneho chodu notebooka je vyššia ako priemer, ale určite nieje vysoká aby ste to pocítili. Počas hrania náročnejších hier teplota ide hore (samozrejme) ale nikdy som nezaznamenal vyššiu teplotu ako 60~ stupňov, niektoré recenzie píšu o 70..ale zrejme záleží od záťaže.. Nevýhodou je že teplotu reguluje sám počítač, a v ňom vstavaný program od HP. Je to celkom nešikovné riešenie podľa mňa, keďže vy nedokážete nijako ovplyvniť kedy sa zapne väčšie chladenie. (osobne by mi pri hre nevadilo mať spustený najväčší možný výkon ak by to znamenalo zníženie teploty o 10 stupňov, avšak teploty nikdy nedosiahnu kritickej hodnoty, je to len moja paranoja..). "Výfuky" chladenia sú v zadnej časti notebooku, sú trochu pozdvihnuté čiže neprechádzajúci moc do kontaktu s podložkou. Aj tak by som odporučil zaobstarať si podložku pod notebook (samozrejme dostatočne výkonnú), ktorá vám ešte s chladením pomôže.
    V tomto modely je použítý fullHD displej s frekvenciou 60Hz, čo nieje bohviečo, a bohužiaľ zohnať 120Hz verziu je na Slovensku komplikované, avšak mne príde displej stále dobrý, určite ma ničím nesklamal, na slnku bol stále čitateľný a obraz mi príde kvalitný a ostrý.
    Pre mňa najväčším prekvapením je zvuk. Bang&Olufsen urobili vskutku úžasnú prácu pri reprodukcií zvuku. Zvuk je kryštálovo čistý. Má menšie problémy pri silných basách ale odhliadnúc od toho nemôžem absolútne nič vytknúť len chváliť.
    Batéria pri klasickom používaní ( internet/pozeranie filmu) vydrží v priemere 5 hodín, čo na herný notebook nieje zlé ale zas ani nič úžasné. Pri hraní som doposiaľ výdrž neskúšal, ale mnoho recenzií hovorí o 2 hodinách.

Zhrnutie celej mojej recenzie : Mne príde Omen ako výborný herný notebook s vysokým výkonom a dobrou cenovkou. Verím že nadchádzajúce mesiace ma o tomto budú len presviedčať.