Lenovo IdeaPad 510 80SR00AHCK

Počet jadier procesora
čierne

• , zakúpené v SM-SERVIS

výborný procesor, výkon, zvuk, grafika, matný displej, dlhá výdrž batérie
    v domácnosti sme už jeden mali, s procesorom i5 siedmej generácie, tento je už druhý, s procesorom i5 inside

odporúčam

Procesor / Čipová sada

CPU

Intel Core i5 (6th Gen) 6200U / 2.3 GHz

Max Turbo rýchlosť 2.8 GHz

Počet jadier 2 (Dual-Core)

Vyrovnávacia pamäť / Cache 3 MB 64-bitová podpora

Áno

Ďalšie info

Hyper-Threading Technology, integrated memory controller, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel Smart Cache

Operačná pamäť

RAM / Kapacita (inštalovaná) 8 GB (1 x 4 GB + 4 GB (soldered))

RAM / Kapacita (maximálne podporovaná) 12 GB

Displej

Typ (veľkosť uhlopriečky) 15.6" - IPS

LCD podsvietenie

LED backlight

Rozlíšenie 1920 x 1080 (Full HD)

Širokoúhly

Vstup

AC 120/230 V (50/60 Hz)

Výstup 65 Watt, 20 V, 3.25 A

Pripojiteľnosť a rozšíriteľnosť

Rozhrania 2 x USB 3.0 ¦ USB 2.0 ¦ HDMI ¦ VGA ¦ LAN ¦ Headphone/microphone combo jack

Čítačka pamäťových kariet 4 in 1 (SD Card, MultiMediaCard, SDHC Card, SDXC Card)

Ďalšie vlastnosti

Čierna

Materiál tela

Polycarbonate ABS

Bezpečnosť

Security lock slot (cable lock sold separately), administrator password, hard drive password, power-on password

Pribalené príslušenstvo

2zákazníci neodporúčajú produkt

• výzor
    • váha
    • začal poblikávať display
    • pokazil sa prvý pin na sieťovom adaptéri
    • odliepa sa display
    • seká pri jednouchých úkonoch
    • zlá rozmiestenie klávesnice

už po pol roku som mala sto chutí ho ísť vymeniť

• Pre kancelárske účely tento notebook stačí
    • Pre hry aj nenáročné už nestačí pretože má upravenú GPU 940mx ktorá sa pri 61 stupňov podtaktuje (iné majú limit nastavený na 80-90 stupňov) a pri hraní hier klesne fps na iných ntb s 940mx tento problém nie je ale pri tomto je

Čakal som notebook ktorý pôjde na plný výkon a namiesto toho mám na stole ntb ktorý je nepoužiteľný pretože keď sa trochu zahreje tak všetko začne sekať a tá gpu 940mx je tam zbytočná...

• , zakúpené v SM-SERVIS

výborný procesor, výkon, zvuk, grafika, matný displej, dlhá výdrž batérie

odporúčam

• Relatívne ľahký
    • Dobrý procesor
    • Dobrá grafika na hry
    • Slušný displej s dobrými pozorovacími uhlami
    • Výdrž baterky nového ntb 3,5 hod ( web )
    • Grafika 940mx značne prehrieva ľavú časť notebooku
    • Zdá sa mi slabší maximálny jas displeja
    • Jednoznačne starý typ HDD, ja som si ho vymenil za SSD
    • Klávesnica mi až tak nepasuje pri dlhých textoch
    • Pre niekoho môže byť výdrž baterky slabá
    • Hlasné tlačítka pri touchpade

S notebookom som v celku spokojný keďže som si doň dal SSD a jeho použitie je preto v súčasnom štandarde. Na kancelárske účely je viac ako dostačujúci akurát by som obetoval 100 g navyše a 1-2 hodiny naviac výdrže batérie. Ako herný hotebook by som ho neodporúčal kvôli podľa môjho názoru značného prehrievania.
    Na začiatku bola treba aktualizácia ovládača NVIDIA aby sa Grafika spúšťala, pretože všetko ťahala tá intelácka 520ka. Teraz mám indikátor, ktorý svieti len vtedy keď je NVIDIA zapojená do behu pri napr hrách čo je v celku fajn, pretože je lepšia výdrž a hlavne je notebook chladnejší. Pravdupovediac mi lesklý displej nechýba, tento matný IPS je dostatočne pekný.